Biz Kimiz?

Dijital oratamda iletişimin nasıl kurulduğu ve sürdürüldüğüyle ilgili sorular sorup cevaplar aramaya, hayatlarımızı son 20 yılda kolaylaştıran ve aktif olarak kullandığımız, bizlerin içinde doğmuş olduğu dijital ortamın nasıl bir hayat alanı olduğunu anlamaya çalışan gençleriz biz.

Bize keyif veren, derinden etkileyen, hayatlarımıza farklı yönden baktırabilen film, dizi, belgesel, kitap ve şarkıları paylaşmak, bizde uyandırdığı hisleri unutmamak isteyen birkaç genciz.

Sevdiğimiz, önerdiğimiz şeyleri paylaştığımız gibi; sevmediğimiz yönlerini ve eksiklerini gördüğümüz dizi, film, kitap, belgesel ve şarkıları kendi birikimlerim ve düşüncelerimizi göz önüne alarak eleştirdiğimiz yazıların olduğu, dijital yerliler adını verdiğimiz 6 “ergenin” bir araya gelmesiyle oluşan bir topluluğuz.

Kendini 15 yıllık hayatı boyunca ne kadar tanıdıysa, keşfedebildiyse tanımaya, tanımlamaya ve bu süreciiçerisinde de geçmişe dönüp baktıklarında yüzlerinde birer gülücük bırakmayı ve olabildiğince az “ne kadar ergenmişiz” demeyi hedefleyen bir grup genciz.

Herkesin -özellikle dijital göçmenlerin- de dediği gibi çağ teklonoji çağı, biz de bunun farkındayız. Diğer bir deyişle “dijital yerliler” olduğumuzun bilincindeyiz ve dijital ortamda elimizden geldiğince bunu bir avantaja çevirerek “dijital göçmenlere” ne kendimize bir şeyler katabilmeyi ümit ediyoruz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: